AUDYT i POZYCJONOWANIE STRON

Co to jest SEO?


     

      Pozycjonowanie stron

              Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych jest procesem, który ma na celu zwiększenie oglądalności strony przez określone działania, które spowodują wyświetlanie się strony klienta wyżej w wynikach wyszukiwania na daną frazę kluczową. Internet jest zbiorem ogromnej ilości stron i każdego dnia powstają kolejne. Co zrobić, żeby nie zgubić się w takiej ilości informacji, a właściwie żeby poszukujący odwiedzili stronę klienta. W celu uporządkowania Internetu powstały wyszukiwarki, które miały pomóc w odnalezieniu interesujacych informacji. Trzy największe wyszukiwarki to Google, Yahoo i MSN. W Polsce niekwestionowanym liderem jest Google. Onet i WP już dość dawno zrezygnowały z walki o udział w rynku.

              Optymalizacja stron to takie ich udoskonalenie, aby były najlepiej traktowane przez wyszukiwarki i nie miały problemu z ich indeksacją. Jeżeli strona nie jest w indeksie, to nie  ma szans na wysoką pozycję w wynikach. Optymalizacja to mały zakres działań, a pozycjonowanie jest procesem ciągłym, który nigdy nie powinien się zakończyć. Pozycje Widzialność słów kluczowychstron codziennie się zmieniają. Dawniej update wyników zmieniał się mniej więcej raz w miesiącu, teraz dzieje się to na bieżąco. Jeśli Twoja strona nie znajduje się w pierwszych 10 – 20 pozycjach, to tak jakby w ogóle jej nie było. Pozycjonowanie pozwala na zajęcie wysokich pozycji i zwiększenie ruchu na stronie.

              Bardzo istotne jest aby wśród wielu stron o tej samej lub podobnej tematyce osoby szukające konkretnych informacji trafiły na Twoją stronę. Stwierdzono, że poszukujący ograniczają się najczęściej do dwóch lub trzech stron linków w wyszukiwarce. Istotne jest żeby Twoja witryna była najlepiej zauważana przez wyszukiwarki. Wtedy pojawia się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwarek. Pozwala to podnieść ranking Twojej strony oraz jej pozycję wewnątrz wyszukiwarek takich jak Google. Jest to bardzo czasochłonne dla stron, które dopiero pojawiły się w sieci. Ważna jest więc cierpliwość i konsekwencja w pozycjonowaniu.Przestrzegam też tych którzy za pośrednictwem Internetu kupują rozmieszczenia za 50 lub 100 złotych. Metoda ta jest skuteczna ale tylko na krótką metę bez przyszłości na dobre pozycje w wyszukiwarkach w dłuższym okresie. Wybór należy do Ciebie.

              Jak więc to robić? Przede wszystkim pomału, spokojnie – uważnie ale skutecznie. Bazując na własnych, sprawdzonych sposobach. Zacznij od audytu i poprawienia kodu Twojej strony oraz od jej optymalizacj. Popraw strukturę linków zwrotnych i ewentualnie zacznij usuwać linki toksyczne. Następnie w odpowiedniej kolejności zgłoś Twoją stronę do katalogów branżowych i tematycznych. Ewentualnie postaraj się o pomoc we wprowadzeniu do sieci społecznościowych.

        Roboty, takie jak Googlebot to oprogramowanie indeksowania witryny w rankingu pozycji.

          Googlebot stosuje proces algorytmiczny: programy komputerowe decydują o tym, które witryny i jak często mają być indeksowane oraz ile stron ma być pobieranych z każdej witryny. 

    Google twierdzi, że w porównaniu do ludzi, "wzorzec dostępu Googlebota jest zupełnie inny" – co jest jednym z największych niedomówień w wytycznych Google dla webmasterów!Pozycjonowanie

     Ludzie uważają, że rankingi Google są bardziej automatyczne niż jest to w rzeczywistości, z powodu różnicy w jaki sposób ludzie wyświetlają stronę internetową, a tym jak postępują roboty wyszukiwarki, by zobaczyć ją w rankingu.

     Jeśli jesteś pozycjonerem SEO i poruszasz się pomiędzy algorytmami Google, musisz na co dzień rozwiązywać problemy występujące pomiędzy tym, co działa na człowieka odwiedzającego twoją witrynę, a co na roboty, które generują ruch.

         SEO jest odrębną dziedziną i posługuje się innym zestawem oprogramowania od projektowania stron internetowych.

     Z tego powodu nie należy oczekiwać, żeby dobry twórca stron internetowych był równie dobrym specjalistą SEO. Czasem wystarczy jeden błąd i znajdujesz się poza siecią. Można zrobić sto rzeczy dobrze, ale jeżeli wykonasz źle jeden ważny element SEO to możesz stracić wszystkie pozostałe kroki, które zrobisz.

    Jeżeli nie jesteś specjalistą SEO, powinieneś zlecić tę pracę profesjonaliście.

     Nikt nie może zagwarantować pierwszej pozycji w rankingu Google.

     Możemy jednak stwierdzić, że bez pozycjonowania nie ma nadziei na wejście do TOP 10.


                     Powrót                                               Zamów u nas pozycjonowanie witryny