AUDYT i POZYCJONOWANIE STRON

Co zrobić w momencie otrzymania kary od Google?


           Jako właściciele witryn i firm, środki utrzymania macie związane bezpośrednio z ruchem na waszej stronie. Jednak w rzeczywistości to Google jest odpowiedzialny za kierowanie znaczną częścią ruchu do ogromnej liczby witryn. Koszty zmian mogą być ogromne. Gdy spada ruch, trudne lub bardzo kosztowne jest powrócenie do poprzedniego stanu. A to zadanie musi zostać wykonane.
           Nieważne, czy jesteś na etapie, na którym należy określić, co poszło nie tak, czy jesteś już gotowy, aby działać i usunąć znalezione nienaturalne linki .

  Aby to osiągnąć, wykonaj następujące czynności :
• określ rodzaj kary i do jakiego rodzaju aktualizacji się odnosi
• połącz dane z wielu źródeł, posortuj
• określ, które linki są toksyczneRyzyko linku
• pobierz dane kontaktowe webmastera i zarządzaj prośbami o usunięcie linków


  Następnie  postępuj wg poniższych wskazówek:
• prześlij plik do Google disavow tool
• prześlij żądanie ponownego rozpatrzenia ręcznych kar.

   

 Kara algorytmiczna czy ręczna? Jaka jest różnica?

  Teraz wyjaśnijmy sobie podstawowe różnice między karami ręcznymi i algorytmicznymi.

  Co to jest kara ręczna (lub działanie ręczne)?

  Występuje w sytuacji, gdy ktoś z Google spogląda na twoją stronę i uznaje, że ​​ w jakiś sposób łamiesz wytyczne Google dla webmasterów.       Możliwe jest także, że ktoś zgłosił do Google twoją stronę za coś, czego nie powinno na niej być, lub algorytm oflagował witrynę jako "do sprawdzenia".
  Bez względu na powód ręcznego działania , powinien pojawić się komunikat za pośrednictwem narzędzi Google Webmaster, który wyjaśnia dokładnie, co jest problemem.


Co to jest kara algorytmiczna?Ryzykowne linki

To oznacza, że algorytmy Google automatycznie zaczęły wpływać na ruch.

Istnieją dwie aktualizacje algorytmów, które mogłyby mieć wpływ na ciebie, Panda i/lub Penguin. Panda zwykle sprawdza witrynę o treści niższej jakości, a Penguin witryny korzystające z manipulacyjnych taktyk budowania struktury linków.
Istnieje jeszcze kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć
• droga do odzyskania pozycji po działaniu ręcznym lub karze algorytmicznej nie jest łatwa
• działania ręczne zwykle wygasają po określonym czasie, ale to nie znaczy, że można je po prostu przeczekać
• możliwe jest nałożenie w tym samym czasie kary ręcznej i algorytmicznej jednocześnie
• algorytm Penguin występuje w różnym stopniu nasilenia


  Pierwszym krokiem powinno być zidentyfikowanie, czy w ogóle masz karę.

  Zwykle wskaźnikiem jest spadek ruchu. Jeśli witryna ma problemy związane z Penguin, to powinieneś zobaczyć spadki ruchu w obrębie określonej daty, zgodne z  jednoczesnymi  aktualizacjami algorytmu (see this resource on Moz for dates). Aktualizacje Panda są trudniejsze do wyznaczenie ponieważ są teraz wbudowane do algorytmu.

  Google Analytics jest najlepszym narzędziem dla twojej strony. Trzeba będzie użyć danych, które wskażą Ci terminy wszystkich ważnych aktualizacji algorytmu Google , takich jak źródło MOZ podane powyżej.
Narzędzia Google dla webmasterów - To naprawdę potężne narzędzie dla webmasterów, aby dowiedzieć się więcej o ich stronie, gdzie można znaleźć linki do witryny, zapytania i wyrażenia, linki wewnętrzne i wiele więcej. Jest też część, która pozwala dowiedzieć się, czy zostały zastosowane działania ręczne.


  Zaloguj się do konta i kliknij na swojej stronie internetowej, a następnie przejdź do sekcji " Ruch związany z wyszukiwaniem ", która jest w nawigacji po lewej stronie , a następnie kliknij przycisk "Działania ręczne" - będziesz wtedy w stanie dowiedzieć się od razu, czy masz karę ręczną. Może być również zgłoszona wiadomość, że witryna ma nienaturalne linki - to dokładnie to samo.

   Jeżeli nie wiesz jak wyjść z filra, zgłoś się do nas.

     Zamów u nas zdjęcie filtra ze strony                                           Powrót